UNIVERSITATEA DE STAT DE MEDICINA SI FARMACIE "NICOLAE TESTIMITEANU" din R.MOLDOVA

 
 

 

1.  Comisia organizare, evidenţă şi secretariat

  • Maria Pruteanu – Președinte
  • Lupu Lilia
  • Maria Dumbrava
  • Chihai Valeria

2.  Comisia pentru probleme sociale şi evidenţa spaţiului locativ

  • Cazacu Anatol – Președinte
  • Tafuni Ovidiu
  • Lungu Eduard

3.  Comisia pentru probleme culturale, informare şi relaţii cu publicul

  • Catereniuc Ilia – Președinte
  • Caradja Gheorghe
  • Ciubrei Silvia
  • Dobrea Olesea
  • Martalog Petru
  • Vîzdoagă Anatol
  • Păulescu Andrei

4.  Comisia sport şi mod activ de viaţă  

  • Guragata Vasile – Președinte
  • Gâţu Lora
  • Bezu Ghenadie
  • Ciupac Sergiu

5.  Comisia securitate și sănătate în  munca (inclusiv și negocierea Contractului colectiv de muncă)

  • Gribenco Vitalie – Președinte
  • Grejdian Tudor
  • Stegărescu Sergiu
  • Cotelea Tamara

6.  Comisia educaţie, ştiinţă, relaţii internaţionale şi integrare

  • Ojovan Vitalie – Președinte
  • Ceban Emil
  • Lazăr Svetlana
  • Nicolai Eugen

7.  Comisia de cenzori

  • Topor Boris – Președinte
  • Harabadji Rodica
  • Sîrghi Elena

 

Organizatorii sindicali ai subdiviziunilor Universității

 

  • Facultatea de Medicină nr. 1                                               Catereniuc Ilia
  • Facultatea de Medicină nr. 2                                               Ojovanu Vitalie  
  • Facultatea de Stomatologie                                                Gribenco Vitalie
  • Facultatea de Farmacie                                                      Cotelea  Tamara
  • Facultatea de Rezidenţiat și Secundariat Clinic                 Martalog Petru
  • FECMF                                                                               Grejdian Fiodor
  • Clinica Universitară                                                             Lupu Lilia
  • Clinicile Stomatologice                                                        Păulescu Andrei
  • Biblioteca Științifică Medicală                                             Dobrea Olesea
  • Subdiviziuni administrative                                                 Dumbrava Maria
  • Subdiviziuni de suport                                                        Stegărescu Sergiu

LISTA organizatorilor sindicali ai subdiviziunilor USMF „Nicolae Testemițanu”